Home Oferta prezentacji dla szkół
Oferta prezentacji dla szkół PDF Print E-mail

Już od czterech lat organizuje prezentacje w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz liceach o zróżnicowanej tematyce. Najczęściej poruszane tematy to :

 

- Ogólnokształcące Liceum Lotnicze w Dęblinie (szybownictwo i skoki spadochronowe)
- Politechnika Warszawska ( kierunki Astronautyka i Lotnictwo)
- Loty paraboliczne ZERO-G
- Sterowanie pierwszym Europejskim studenckim satelitą (SSETI EXPRESS)
- Silniki Odrzutowe (ich konstrukcja i jak to lata :)
- Sterowanie dwoma najnowszymi teleskopami kosmicznymi (misja Herschel i Planck)
- dodatkowo : rejsy żaglowcami, breakdance, loty w tunelu aerodynamicznych i skydiving

 

Prezentacje te mają na celu wsparcie ducha poznawania i odkrywania świata. Każdy z tych tematów może być rozwinięty tak by wyrobić się w dostępnym czasie oraz dostosować do ilości dzieci obecnych na jednym wykładzie.

Z osobistego doświadczenie wiem że na prezentacjach w których bierze udział powyżej 70 uczniów, najlepiej przedstawić wszystkie tematy pokrótce, z nie dużą ilością tematów. Przy grupach składających się z dwóch klas można spokojnie wdawać się w szczegóły.

Lista szkół w których do tej pory odbywały się już prezentacje :

Na terenie Siedlec :

http://www.pg4.internetdsl.pl/ - Gimnazjum numer 4 (wielokrotnie)

http://www.pg3.home.pl/index.phtml - Gimnazjum numer 3 (raz kiedyś i 30/10/2012)

http://pg5.zs1siedlce.pl/ - Gimnazjum numer 5 (raz)

http://www.krolowka.siedlce.pl/ - II liceum ogólnokształcące (raz)

http://pg6siedlce.edu.pl/ - Gimnazjum numer 6 (raz)

http://www.sp11siedlce.pl/ - Szkoła Podstawowa nr 11 (raz - 13/09/12)

 

POZA SIEDLCAMI :

http://www.ii-lo.gliwice.pl/ - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Gliwicach (Święto Mola - 19/10/2012 ) streszczenie z imprezy tutaj. Może dodam że cała organizacja imprezy, poświęcenie uczniów, zaproszeni goście i  w ogóle atmosfera była dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem i oby tak dalej :) .....

Fragment dotyczacy mojej czesci :

" .... Drugi gość - pan Rafał Burek - przyjechał do Gliwic aż z Darmstadt w Niemczech, gdzie na co dzień zajmuje się sterowaniem kosmicznych teleskopów: Harschela i Plancka w największym Europejskim Centrum Operacji Kosmicznych ESA, porównywanym ze słynnym amerykańskim NASA. Pan Rafał niewątpliwie porwał publiczność swoją prezentacją "Daj sobie szansę". Opowiedział o lotach kosmicznych i parabolicznych oraz o teleskopach Harschela i Plancka z zupełnie innej strony niż można było się tego spodziewać. Poznaliśmy, bowiem informacje, które nie były "suche" - jedynie zaczerpnięte z podręcznika. Na przykładzie życia pana Rafała Burka zaobserwowaliśmy to, co naprawdę ważne. Przygoda z nauką rozpoczęła się od rzeczy bardzo istotnej, choć często pomijanej i zapominanej, mianowicie od zadawania pytań! "Poczujmy się jak dzieci" - to słowa, które w odniesieniu do odwagi, by pytać, wydają się szczególnie ważne. U pana Rafała zaczęło się od niewinnego "jak to jest latać?”, a zakończyło w szkole lotniczej w Dęblinie i studiach z zakresu mechaniki i energetyki lotnictwa.

"Siła woli i cierpliwość. Rozsądek i odpowiedzialność" to klucz do sukcesu. Kolejne pytanie: "jakie to uczucie, gdy nie ma grawitacji?" zaowocowało lotami parabolicznymi oraz udziałem w prestiżowym przedsięwzięciu budowy studenckiej satelity SSETI Express w 2005 roku, w której brało udział zaledwie 400 studentów z całej Europy! Chociaż nie każdy z chęcią przyjmie wielokrotnie powtarzane przez niego słowa, to słuchając tak niezwykłych historii trudno nie przyznać racji, że "szkoła daje nam podstawy. Im więcej wiemy, tym więcej widzimy", a w efekcie jesteśmy w stanie dużo osiągnąć. Pan Rafał udowodnił nam, że teoria pozostanie tylko teorią, jeśli nie włożymy w nią pasji i chęci. Tak naprawdę to nasze marzenia i ciekawość świata są w stanie zmobilizować nas do podjęcia odpowiednich decyzji. Wybór musi należeć do nas, szkoła ma być jednak fundamentem, na którym będziemy w stanie zbudować własny gmach spekulacji światopoglądowych mający znaczny wpływ na dalsze życie. .... "

 

Poraz pierwszy otrzymałem oficjalne podziękowania od tej szkoły z czego jestem bardzo zadowolony :)

 

 Dnia 13.02.13 odbyla sie prezentacja w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Ogolem preznrtacje moglo zobaczyc okolo 600 uczniow z calego miasta :

 

WODYNIE :

http://gimnazjumwodynie.szkolnictwa.pl/ - Publiczne gimnazjum (raz)

Wszystkie prezentacje były prowadzone w moim czasie wolnym od pracy (urlop) i nieodpłatnie. Gdyby prezentacja miała odbyć się w innym mieście niż Siedlce, prosiłbym jednak o pokrycie kosztów podróży ( nie prowadzę działalności gospodarczej, więc do szkoły należałoby rozwiązanie kwestii rozliczenia ).

Chętnie udzielę więcej informacji w razie potrzeby pod adresem : rb (małpka) rafspace.pl

 

 

 

 
Banner
Joomla 1.5 layout, cheap business hosting.