Home Kosmo konkursy
Kosmo-konkursy PDF Print E-mail
Written by Rafal Burek   
Sunday, 17 June 2012 11:02

Jeśli siedzisz w domu, masz wolne wakacje i próbujesz coś ze sobą zrobić ? Proponuje zajrzeć do tego artykułu. Będę tutaj umieszczał informacje o wszystkich kosmiczno - aeronautycznych konkursach, challeng -ach i innych wydarzeniach, byś mógł zapełnić swój czas, a może nawet zainteresować się  szerzej zagadnieniami kosmicznymi.

 


 

KONKURSY ORGANIZOWANE LUB WSPÓŁORGANIZOWANE PRZEZ ESA (European Space Agency) :

-----------------------------------------------------------

ESA Summer of Code in Space 2012

Konkurs ma na celu rozpowszechnienie (szczególnie wśród studentów) aplikacji "open source" w zastosowaniach kosmicznych. Po zapoznaniu się z problemem do rozwiązania, należy stworzyć kod wykonujący określone zadania. Do wygrania 4000 EURO na developera.

Proponuje na początku zapoznać się z warunkami.  Napewno jasno jest podane że studenci z Polski mogą brać udział.

------------------------------------------------------------

ESA Fly your Thesis - w skrócie loty paraboliczne

Aktualnie reguły zmieniły się tak, iż do kampanii wybierane są cztery zespoły. Eksperymenty mają być związane z praca dyplomową. Konkurencja wydaje się być duża, jednak proponuje zapoznać się z tym artykułem z kampanii w 2003 by nabrać motywacji :)

------------------------------------------------------------

ESA REXUS/BEXUS

Możliwość umieszczenia eksperymentu na rakiecie (zasieg do 100 km) oraz balonie stratosferycznym. Starty rakiety oraz balonu odbywają się w Szwecji.

Informacje na temat wszystkich możliwych studenckich programów organizowanych przez ESA można znaleźć tutaj


KONKURSY ORGANIZOWANE LUB WSPÓŁORGANIZOWANE PRZEZ SAE (Society of Automobile Engineers) :


-----------------------------------------------------------

 

ZAWODY AERO DESIGN (ŹRÓDŁO : http://aerodesign.meil.pw.edu.pl/)

Zawody AERO DESIGN są zawodami projektowymi dla studentów kierunków lotniczych, organizowanymi corocznie przez Society of Automotive Engineers (SAE). Głównym zadaniem stojącym przed zawodnikami jest zaprojektowanie i zbudowanie modelu latającego zdolnego do podniesienia jak największego ładunku. Co roku zmianie ulega regulamin zawodów, co zmusza startujące drużyny do szukania nowych dróg do zwycięstwa. Zawody AERO DESIGN organizowane są w trzech znacznie różniących się od siebie klasach: micro, regular i advanced. W każdej z nich droga do osiągnięcia sukcesu jest inna, dzięki czemu na zawodach pojawia się niezwykle szeroka ilość rozwiązań konstrukcyjnych i pomysłów na zbudowanie maszyn latających.

Zawody odbywają się w trzech edycjach. Dwie z nich: EAST i WEST (wschodnia i zachodnia), odbywają się w Stanach Zjednoczonych, natomiast trzecia odbywa się w Brazylii.

Informacje umieszczone przez organizatorów : SAE Aero Design

 

Last Updated on Saturday, 23 June 2012 15:44
 
Banner
Joomla 1.5 layout, cheap business hosting.